پر هزینه ترین فیلم جشنواره امسال را بشناسید!

هر چند در سینمای ایران، رقم هزینه ها و حتی درآمدها چندان شفاف نیست، اما می توان استنباط نمود که به طور متوسط فیلمهای امسال قدری کم هزینه تر از سالهای پیش هستند و در این میان اثری چون «مزار شریف» به کارگردانی عبدالحسین برزیده از پر هزینه ترین فیلمهای جشنواره امسال است.

برخی سایتهای خبری، هزینه فیلم «مزار شریف» به تهیه کنندگی منوچهر شاهسواری را حدود ۶ میلیارد تومان اعلام کرده اند.

«مزار شریف» که در نخستین سانس اکران‌های کاخ جشنواره در روز شنبه هجدهم اردیبهشت اکران خواهد شد، درباره حمله طالبان به کنسولگری ایران در مزارشریف و کشته شدن دیپلمات‌های ایرانی است و به یکی از وقایع تاریخ معاصر پرداخته است اما باید دید علی رغم هزینه‌های میلیاردی توانسته تصویر کامل و تکان دهنده از آن واقعه دهشتناک برای مخاطب حرفه‌ای سینما، به نمایش بگذارد؟

پر هزینه ترین فیلم جشنواره امسال را بشناسید!

سال پیش در تاریخ ۱۷ مردادماه سال ۱۳۷۷ پس از سرنگونی مزار شریف و تصرف آن به دست طالبان شاهد جنایتی هولناک و تاریخی به دست این گروهک تروریستی بودیم . اکنون و بعد از گذشت ۱۵ سال از ماجرا ، عبدالحسن برزیده و منوچهر شاهسواری دست به ساخت فیلمی زدند که بازنمایی این حادثه تاریخی را به عنوان خط روایی داستان اصلی برعهده دارد . طرحی که حدود یک دهه یکی از دغدغه های حسن برزیده (کارگردان اثر) بوده است .
شاهسون تنها بازمانده این جنایت موفق می شود فاصله ۸۰۰ کیلومتری نواز شریف تا مرز ایران را در ۱۹ روز طی کند و خودش را به ایران برساند ، به هر حال باید کسی باشد تا راز شهادت دیپلمات ها و خبرنگاری که در غربت و بدون اسلحه شهید شدند را به ما برساند تا امروز فیلمی ساخته شود بر مبنای این واقعیت تاریخی . فیلم مزار شریف منابع تحقیقاتی مختلفی دارد اما یکی از گویاترین این منابع خود شاهسون است که در تحقیق فیلمنامه نقش پررنگی داشته است و نقش او را «حسین یاری» بازی کرده است .

درباره سینما تکست

سینما تکست؛ در اولین ماه از زمستان 1393 در تهران متولد شد ! سینما تکست با متنی ساده و صمیمی به سینما و هنر هفتم می پردازد.

این را هم ببین

علی معلم

عکسهای مراسم تشییع پیکر علی معلم، پس از فوت ناگهانی

علی معلم، تهیه کننده و منتقد شناخته شدۀ سینمای ایران، درگذشت ! خبر خیلی کوتاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ این سوال را بدهید ! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.