موسیقی متن فیلم کنعان

یعید است موسیقی متن فیلم کنعان با وجود پخش شدن آن در بعضی مناسبت ها از تلویزیون، به گوشِتان نخورده باشد. البته به گفتۀ مانی حقیقی، کارگردان فیلم، حضور زیاد موسیقی در فیلم نظر شخص او نبوده و تهیه کنندۀ فیلم اصرار زیادی بر آن داشته است! این موسیقی احساسی شاید در فیلم کمی زیادی به نظر برسد، اما به تنهایی اثر قابل تقدیر و زیبایی ست.

مانی حقیقی دربارۀ موسیقی متن فیلم می گوید : من در کارم تاکید داشتم صحنه هایی را بسازم که در آن بدون اینکه موسیقی به تماشاگر بگوید اینجا چنین حسی دارد مخاطب این حس را دریابد. فیلم را به کریستف دادم و او را به حال خودش گذاشتم تا کار کند. کریستف رضاعی به خوبی فیلم من را فهمید. وقتی اتودها را شنیدم گفتم این همان چیزی است که می خواستم؛ البته اختلاف نظرهای کمی نیز در این زمینه داشتیم.

رضاعی در ادامه گفت: بخش عمده فهم من از فیلم که مانی نیز به آن اشاره کرد بیشتر درک حسی بوده است. اولین باری که فیلم را دیدم از حس و حال، ریتم و رنگ فیلم تم را در آوردم که درباره این بخش شاید زیاد نتوانم توضیح بدهم. اما آزادی عملی که برای در آوردن پرسوناژها به من داده شد در کلیت کار بسیار موثر بود و کمکم کرد.

کنعان

کارگردان : مانی حقیقی

تهیه کننده : مصطفی شایسته

نویسنده : اصغر فرهادی – مانی حقیقی

بازیگران :

ترانه علیدوستی

محمدرضا فروتن

افسانه بایگان

بهرام رادان

آهنگساز : کریستف رضاعی

کنعان
کنعان

موسیقی متن کنعان را بشنوید

 

درباره سینما تکست

سینما تکست؛ در اولین ماه از زمستان 1393 در تهران متولد شد ! سینما تکست با متنی ساده و صمیمی به سینما و هنر هفتم می پردازد.

این را هم ببین

حامد بهداد - طناز طباطبایی

موسیقی متن فیلم آرایش غلیظ

آرایش غلیظ، فیلم متفاوتی است از حمید نعمت الله، فیلمی که شباهت زیادی به کارهای …

۲ نظرها

  1. چرا نمیشه دانلود کرد ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ این سوال را بدهید ! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.