موسیقی متن فیلم آرایش غلیظ

آرایش غلیظ، فیلم متفاوتی است از حمید نعمت الله، فیلمی که شباهت زیادی به کارهای گذشتۀ او ندارد. پر انرژی و پر تنش است، ضرب آهنگ تندی دارد و در کل “غلیظ” بودن از خصوصیات فیلم است ، این “غلیظ” بودن در موسیقی متن آن نیز دیده می شود.

همایون شجریان درباره حضورش و همکاری در این پروژه گفت: «فیلم آرایش غلیظ فیلم متفاوتی است و به همین دلیل موسیقی متفاوتی را هم طلب می‌کند. در زمان ساخت این کار با سهراب مشورت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که این فیلم انرژی بالایی دارد و باید موسیقی را به سمتی ببریم که هم‌تراز آن باشد. در نهایت به شعر «با من صنما»ی مولانا رسیدیم تا شوریدگی کار را نشان دهد و سعی کردیم با شکست شعر و استفاده از تکنیک‌های آوازی و تحریر، المان‌های جذابی برای این کار خلق کنیم.»


سهراب پورناظری در ادامه صحبت‌های خواننده آرایش غلیظ گفت: «در این فیلم نوعی دیوانگی اتفاق می‌افتد که ما در نظر داشتیم این دیوانگی در موسیقی هم نمود داشته باشد. اتودهای اولیه‌ای که روی کار زدیم با یک سه‌تار و آواز بود و قرار بود که من در ادامه تکنیک‌های تنبور را جایگزین سه‌تار کنم. هنگام ضبط موسیقی با الگوهای مختلفی ساز زدم اما در ‌‌نهایت به این نتیجه رسیدم که این کار باید با سازهای الکترونیک ضبط شود و در نهایت با اضافه کردن درامز و گیتار الکتریک به سازبندی فعلی رسیدیم. البته این سازبندی به این معنا نیست که جان‌مایه‌ی این تصنیف راک یا سبک دیگری غیر از موسیقی ایرانی است. این تصنیف شاید از بسیاری از کارهای ما سنتی‌تر است اما در آن از سازهای الکترونیک بهره برده‌ایم.»

همایون شجریان در این خصوص اضافه کرد: «زمانی که ایده‌ها و طرح‌هایی که سهراب برای این مجموعه داشت را شنیدم، برای اجرای آن بسیار مشتاق بودم. اما هرچه جلوتر آمدیم، تغییراتی در کار به وجود آمد و در نهایت به نتیجه فعلی رسیدیم که برای خودمان جذاب بود و اطرافیان‌مان هم از آن راضی بودند. حتی برخی دوستان به شوخی می‌گفتند کسی نباید این قطعه را در ماشین گوش کند، چون هر اتفاقی پس از آن ممکن است!»

آرایش غلیظ

کارگردان : حمید نعمت الله

تهیه کننده : سعید سعدی – سعید ملکان

نویسنده : حمید نعمت الله – هادی مقدم دوست

بازیگران :

حامد بهداد

طناز طباطبایی

حبیب رضایی

هومن برق نورد

جمال اجلالی

علی عمرانی

آهنگساز : سهراب پورناظری

خواننده : همایون شجریان

آرایش غلیظ
آرایش غلیظ

موسیقی متن فیلم آرایش غلیظ را گوش کنید

درباره سینما تکست

سینما تکست؛ در اولین ماه از زمستان 1393 در تهران متولد شد ! سینما تکست با متنی ساده و صمیمی به سینما و هنر هفتم می پردازد.

این را هم ببین

موسیقی متن فیلم کنعان

یعید است موسیقی متن فیلم کنعان با وجود پخش شدن آن در بعضی مناسبت ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ این سوال را بدهید ! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.